Iskolánk

Történetünk

Iskolánk életre hívását a Kisember Waldorf Óvoda szülői köre kezdeményezte 2013-ban. A Közép-budai Waldorf Iskola 2014 szeptemberében nyithatta meg kapuit egy 1. és egy 2. osztállyal. Évről-évre bővülő közösségünk 2020-ban nőtte ki magát teljes, nyolc osztályos iskolává, ahova folyamatosan várjuk mindazon a családokat, akik Waldorf-iskolában szeretnék biztosítani gyermekük fejlődését.

Az alapítás éveitől kezdve a II. kerületi Tárogató Office Center (korábban IBS) ad otthont az iskolánknak. Tizedik születésnapunkra azonban egy tíz éves álmunk válik valóra: 2024 szeptemberében önálló épületben kezdhetjük meg a tanévet. (Erről részletesebben itt olvashattok.)

Tudnivalók

Tanárok, munkatársak
Naptár, ünnepek
Dokumentumok
Adományok, díjak
Továbbtanulás
A Waldorf-iskolák

Így működünk (együtt)

A Waldorf-pedagógiai alapokon nyugvó iskola egyik legalapvetőbb mozgatórugója a gyermek javáért történő összefogás, melynek keretei között elválaszthatatlanul fonódik össze tanár és szülő munkája, egymásrautaltsága.

A tanárokon kívül a szülők és gyerekek is tudják, és a világon egyre több történet is igazolja, hogy ez a gyerekek fiziológiás és pszichés fejlődésének, ritmusának mély ismeretével megalapozott pedagógia, egészséges környezetben olyan szabad embereket nevel, akik felismerve helyüket és feladatukat a világban helyt tudnak állni, vállalják önmagukat, és szembenéznek a kihívásokkal.

A Waldorf iskolában az iskolai munka és tanulás tartalmait a pedagógusok közössége határozza meg osztályokra és egyénekre formálva. Mivel azonban az otthoni környezet és az otthoni hatások alapvetőek a gyermek fejlődése szempontjából, kiemelten kérjük a családok együttműködését – a pihenéstől, az öltözködésen át a médiahasználatig – és élő kommunikáció fenntartását tanárainkkal.